booq - marca americana de genti premium de laptop este prezenta si in Romania

BUCURESTI - 21 mai 2008

Comunicat tip General in IT&C

Marca americana de genti de laptop profesionale booq va fi prezenta in Romania din 5 iunie 2008, fiind importata exclusiv de compania Neocomm. Produsele booq beneficiaza de o distributie mondiala, cu reprezentante in SUA, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Republica Dominicana, Indonezia, Jamaica, Japonia, Korea, Singapore, Taiwan si Europa.

Gentile de laptop booq vin in trei categorii distincte: rucsaci, genti profesionale si huse de protectie. Compania booq produce genti de laptop premium folosind materiale de ultima generatie: nylon balistic 1680D impermeabil, poliester 420D cu strat de protectie, fermoare supradimensionate YKK cu un grad ridicat de rezistenta la utilizarea frecventa s.a. Interiorul gentilor este inteligent optimizat, cu buzunare si compartimente multiple pentru depozitarea accesoriilor de laptop si a diverselor obiecte utilizate in mod curent. Fiecare geanta booq vine insotita de o garantie de 2 ani.

Campania de lansare, conceputa in doua etape, va debuta printr-o runda de testare de 30 de zile a produselor booq de catre unii din cei mai pretentiosi utilizatori de laptop-uri din Romania: blogerii. 10 bloggeri au acceptat sa recenzeze produsele booq: Alex Mihaileanu (subiectiv.ro), Alex Brie (alexbrie.net), Andreea Retea (andressa.ro), Bobby Voicu (bobbyvoicu.ro), Cristi Dorombach (piticu.ro), Cristian Manafu (manafu.blogspot.com), Doru Panaitescu (dorupanaitescu.ro), Dragos Roua (dragos.roua.ro), Radu Ionescu (raduionescu.ro) si Victor Kapra (victorkapra.ro).

Din data de 5 iunie produsele vor fi disponibile prin partenerii booq din Romania.

In 2007 compania booq a lansat la nivel mondial serviciul Terralink, un serviciu online care permite posesorilor de genti booq model 2008  sa isi inregistreze ID-ul unic al gentii impreuna cu datele proprii de contact. Prin intermediul serviciului Terralinq™ compania booq te poate ajuta sa iti recuperezi geanta pierduta.

Despre NEOCOMM SRL

Neocomm este o companie privata cu capital integral romanesc orientata pe identificarea si comercializarea de produse si solutii premium destinate posesorilor de calculatoare portabile din Romania.
Contact: Dan Iavorszky
e-mail: press@booq.ro
office@booq.ro